Geoportál ČÚZK
přístup k mapovým produktům a službám resortu


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky EnglishNovinky o aplikacích

30.09.2021
Novinky v aplikaci Archiv
Do archivu leteckých merických snímku byly pridány nove naskenované snímky z let 1998, 1999, 2000 a 2001.
Více
29.09.2021
Úpravy aplikace Geoprohlížec
Byly provedeny úpravy funkcí aplikace Geoprohlížec:
Více

Archiv aktualit


Nová verze aplikace Jména sveta

24.05.2021

.
Nová verze aplikace Jména sveta
Aplikace Jména sveta, která vznikla jako produkt k vybraným publikacím vydávaným v edicní rade Geografické názvoslovné seznamy OSN CR, byla zcela prepracována.

Je nyní postavená na platforme ArcGIS Javascript API 4.xx, jednotne s aplikacemi Geoprohlížec, Archiv a Analýzy výškopisu. Lze ji používat i na ruzných mobilních dotykových zarízeních.

Novou aplikaci naleznete na adrese https://ags.cuzk.cz/jmenasveta/ a lze do ní také prejít prímo z Geoprohlížece pomocí menu "Další aplikace".
(Pri použití URL puvodní aplikace https://jmenasveta.cuzk.cz/ dojde k presmerování.)

Aplikace zahrnuje oddíly "Ceská jména morí a mezinárodních území", "Jména státu a jejich územních cástí" a "Index ceských exonym".

Standardizovaná geografická jména lze zobrazit na podklade satelitních snímku nebo mapy oceánu. Po kliknutí do mapy lze získat další zajímavé informace, napríklad o puvodu nekterých jmen. Obdobne jako v Geoprohlížeci nebo v Analýzách výškopisu lze nyní využít prepnutí do 3D prostredí, uživatel není omezen jen na území CR a jména si muže prohlížet nad prostorovým znázornením celé planety Zeme. Jako bonus pak muže pomocí doplnkového menu zavítat i na další vesmírná telesa.
.
.